fbpx
28° Parçalı az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 136
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 140

TİO Belgesi

GÜNCEL - 8 Ekim 2020 14:26 A A

Taşıma İşleri Organizatörlüğü

TİO Belgesinin kapsamı çok geniş ve birçok alan da taşımacılık organizatörlüğü yapacak tüzel veya şahıs firmalarının alması zorunlu bir belgedir. Bu yetki belgesinin amacı Demir yolu, Kara yolu, Deniz yolu ve Hava yolu veya toplu taşımacılık alanın da çalışacak şahıs veya şirketlerin hak ve sorumluluklarının belirlenmesi amacıyla oluşturulmuş bir yetki belgesidir. Bu yetki belgesi bu saydığımız dört taşımacılık alanın da organizatörlük yapan firmalara kanunen iş yapabilme ve işlerini geniş alan da hizmet verme olanağı sunuyor. Bu belge taşımacılık konusun da birçok fırsatı tarafınıza sunacaktır. Bu mevzuatın amacı TİO Yetki belgesi sahibi şahıs ya da tüzel kişilerin ulusal ya da uluslararası mevzuata uygun hareket etmesini sağlamaktır.

Bu yetki belgesi ulusal ve uluslararası taşımacılık alanında taşıma işleri organizatörü olarak faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişileri kapsar. Taşıma işleri organize ede bilmesi için şahıs ya da tüzel kişiliğin gerekli eğitim, bilgi, beceri ve donanıma sahip olmasını, Ulaştırma bakanlığının bu sistemi denetlemesini sağlayan ve bu konuda destekleyen yetki belgesidir.

TİO Belge Şartları

Yetki belgesi alabilmek veya yenileye bilmek için başvuru sahiplerinin aşağıdaki şartları sağlıyor olması gerekir.

a) Gerçek kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

b) Tüzel kişilerin Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmuş ve ticaret siciline tescil edilmiş olmaları,

c) Gerçek kişiler de sahip ve/veya varsa temsil ve ilzama yetkili kişi/kişilerin, anonim şirket statüsündeki tüzel kişiliklerde, yönetim kurulu başkan ve üyeleri, genel müdür ile temsil ve ilzama yetkili yöneticilerin, diğer şirket statüsündeki tüzel kişilerde, tüm ortakların ve bu tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili yöneticilerin mesleki saygınlığa sahip olmaları,

ç) En az, 300.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olması,

d) Merkez ve/veya şube, işyeri adresine sahip olması,

e) Taşıma işleri organizatörü yetki belgesi ücretini ödemiş olması

TİO Belgesi Ücreti

Her sene yetki belgelerine zam gelmektedir. 2021 yılı içerisin de açıklanan yetki belgesi ücreti 200,620 TL’dir. Yani sıfır dan bu yetki belgesini almak isterseniz bu fiyatı ödemeniz gerekmektedir.

TİO Belgesi yükümlülükleri

Taşınan malın; yükü teslim aldıkları andan teslim edinceye kadar, yükün tamamen veya kısmen kaybından, zayiinden, hasara uğramasından, çalınmasından, güvenliğini sağlamaktan, teslim alınan şeklini muhafaza etmekten, korunması ve taşınmasına kadar varacagı yerin teslimine kadar sorumludurlar.

Ekodan danışmanlık

SRC-ODY-ÜDY Belgeleri.

Bu konuda güvenilir ve hızlı çözüm için bize başvurunuz. Uygun fiyat ve doğru hizmet için Ekodan Danışmanlık. ( TİO Belgesin de Tüm Türkiye de hizmet imkanı ) 

 

Adres; İstanbul Anadolu Yakası ve İstanbul Avrupa yakasın da

Kurbağlıdere Cad. Süheyla Hanım iş merkezi No:26/B Hasanpaşa / Kadıköy – İSTANBUL

Fevzi Çakmak Mah. Teyfik ileri Cad. No:133 Kat:3 Pendik / İSTANBUL

Mail: info@ekodan.net

Tel:0(216)4669476  Cep:0(533)6293482 / 0(544)6293482

Whatsapp Danışma Hattı: 0(533)6293482

Hizmet Türleri;

 • Ulaştırma Bakanlığı Mevzuat danışmanlığı.
 • A-B-C-D SINIFI Normal ehliyet türleri.
 • İş Makinası Ehliyet Türleri / G Ehliyet Türleri.
 • SRC-ODY-ÜDY Belgeleri.
 • Psikoteknik Belgesi.

SRC Belgesin de hizmet verdiğimiz il ve ilçeler.

Ankara, Maltepe, Kartal, Pendik, Ataşehir, Bostancı, Beykoz, Çekmeköy, Sultanbeyliği, Sancaktepe, Şile, Şişli, Gebze, Tuzla, Ümraniye, Beykoz, Üsküdar, Arnavutköy, Beyoğlu, Samandıra, Sancaktepe, Mecidiyeköy.

BİZİ TERCİH ETMENİZ MENFAATİNİZ İCABIDIR…

[wpforms id=”1302″ description=”true”]

Bu haber 9639 kez okundu.
GÜNCEL - 14:26 A A
BENZER HABERLER
Sorun cevaplayalım.
1
Merhaba Size nasıl yardımcı ola bilirim ?
Sizi Aramamızı İster misiniz ?