17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 127
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 131

Ulaştırma Bakanı Değişikliği

GÜNCEL - 1 Nisan 2020 13:28 A A

Şu geçirdiğimiz zor günler de ani bir kararla Ulaştırma Bakanı değişikliği yapıldı. Bu değişikliğin sebebi neydi? Neden bu kadar hızlı gerçekleşti. Bu süreçte neler yaşandı? Yeni Ulaştırma bakanımız kim oldu? Bu karar Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından alındı.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevine son verilen Mehmet Cahit Turhan’ın Kanal İstanbul projesinin etkili alanın da olan tarihi Dursunköy ve Odabaşı köprülerinin taşınma projesi için yapılan ihalenin ertelenmesini istemesinden sebep görevden alındığı iddaa edildi.

Cahit Turhan görevini yerine atanan Adil Karaismailoğlu’na devretti. Devir teslim işlemleri Ulaştırma Bakanlığı merkez binasın da düzenlendi. Devir teslim törenin eski bakan bu kısa dönem içerisin de öğrendikleri için çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Yeni Ulaştırma Bakanı 

Adil Karaismailoğlu oldu. Karaismailoğlu kimdir? Daha önce ne gibi görevler de bulundu? Trabzon ilin de dünyaya gelen, 1969 doğumlu olan Karaismailoğlu, Trabzon Lisesi’ni bitirdikten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliğinden bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamlayan Karaismailoğlu, Mayıs 1995’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünde ilk görev yeri oldu. Karaismailoğlu, İETT Genel Müdürlüğün de mühendis ve yönetici olarak görev yaptı. 2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğünde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu müdür yardımcısı olarak çalışan Karaismailoğlu, 16 Kasım 2009’da Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğüne atandı. Ardından Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirilen Karaismailoğlu, ulaşımla ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı. Karaismailoğlu, Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresinde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilen Karaismailoğlu, Eylül 2019’dan beri Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Ulaşım alanın da birçok tecrübesi olan Karaismailoğlu bu mevki de başarılı olmasını diliyoruz.

Karaismailoğlu devir teslimi esnasında şu konuşmayı yaptı “Bu göreve layık olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Önümüzde çok önemli, bütün dünyada ses getirecek, ülkemizin gelişmesine ve geleceğine katkı sağlayacak vizyon projeler var. Bunları hep birlikte hızlı bir şekilde yürüteceğiz. Bunları yaparken de çok saygıdeğer Bakanımızın bilgi ve tecrübelerinden mutlaka faydalanacağız. Bakanlığımıza ve hükümetimize verdiği katkılardan dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Haber Kaynak Yeniçağ: İşte Cahit Turhan’ın görevden alınma nedeni!

Ulaştırma Bakanı Değişikliği gerçekleşti.

Korona Virüsü Tedbirlerimizi Aldık

Turhan devir teslim konuşmasında ise görevde bulunduğu süre boyunca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde ülkenin erişim ve ulaşımıyla ilgili birçok hizmete imza attıklarını söyledi.
Cahit Turhan sözleri şöyle oldu “Sayın Cumhurbaşkanımız yeni devlet sistemindeki ilk kabinesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevini bize tevdi etmişlerdi. Önemli bir sorumluluk ve önemli bir görevdi. Bunun her zaman bilicinde olduk. Bizden önceki dönemlerdeki bakanlarımız gibi ben de aldığım emaneti bugünden sonra bu görevi yürütecek yeni bakan arkadaşımız Karaismailoğlu’na devrediyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun.” diye konuştu.

Türkiye’nin bu virüsten daha az etkilendiğini önlemlerin erkenden alındığını söyledi. Gerçi istatistikler bunu pek de böyle göstermiyor.

Ekodan Danışmanlık / Ufuk Emre Kara

Tel:0(216)466 9 476 Cep:0(533)6293482

Bu haber 259 kez okundu.
GÜNCEL - 13:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Sizi Aramamızı İster misiniz ?
Sorun cevaplayalım.
1
Merhaba Size nasıl yardımcı ola bilirim ?