fbpx
28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 136
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 140

Src Sınavındaki Kurallar

GÜNCEL - 16 Ekim 2019 13:57 A A

SRC Sınavın Dikkat edilmesi Gereken Kurallar

1- Sınav giriş belgesinde bulunan fotoğraf kendisine ait olmadığı anlaşılan adaylar sınava alınmayacaklardır.

2- Sınav giriş belgesi ve T.C. Kimliği yanında bulunmayan adayların sınava katılmalarına izin verilmeyecektir. Bu belge yalnızca bu sınava giriş için kullanılmaktadır. Başka amaçla kesinlikle kullanılamaz.

3- Sizlere verilen cevap kağıdında sınav kitapçık çeşidi bölümünü kesinlikle doldurunuz.

4- Adaylar sınav sonrasında cevap kağıtları ile birlikte soru kitapçıklarını salon görevlisine teslim etmek zorundadırlar.

5-Sınava girecek adayların sınavları başladıktan sonraki ilk 15 dakika ve sınav bitimine 15 dakika kala dışarı çıkmaları kesinlikle yasaktır.

6- Soru kitapçıklarını kontrol ettikten sonra; eksik yada baskı hatası olan kitapçıkların değiştirilmesi hususuna salon başkanından yardım alınması gerekmektedir. Ayrıca cevap kağıdı üzerinde yazacağınız yazılar ve yapacağınız her türlü işaretlemelerde yumuşak uçlu kurşun kalemden başka kalem kullanmanız kesinlikle ve kesinlikle yasaktır.

7- Sizlere verilmiş olan cevap kağıtlarında yazılı olan T.C Kimlik numarası , Adı – Soyadı ve Sıra numarası yada sınav türü ve kitapçık türlerini mutlaka doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

8- Eğer cevap kağıdınız kullanılmayacak bir şekilde bozuk ise salon yetkililerinden cevap kağıdınızın değiştirilmesini isteyiniz.

9- Sınava karalama kağıdı, telsiz, silah , elektronik cihazlar ve bunun gibi tüm araçlar ile girilmemektedir. Bu araçlarla sınava giren kişilerin yakalanmaları durumunda sınavları geçersiz sayılır.

10- Cevap kağıdınızdaki imza kutucuğu kısmını mutlaka imzalayınız. Ayrıca cevap kağıdı üzerindeki bilgilerde elle düzeltme kesinlikle yapmayınız.

11- Yanlış karalamalarınızı düzeltirken yuvarlağın iç bölgesini temiz bir şekilde siliniz.

12- Soru sayısı ve sınav süresi, soru kitapçıklarınızın üzerinde yazar.

13- Her sorunun 4 seçeneği vardır. Bu seçeneklerden yalnızca bir tanesi doğrudur. Çift işaretlediğiniz cevaplardan her iki cevabınızda yanlış olarak değerlendirilir.

14- Cevaplarınızın puanlanma aşamasında her doğru cevaba puan verilmektedir, yanlış ceaplarınız ise dikkate alınmamaktadır. Her bir soru eşit derecede puana denktir.

15- Sınav boyunca cevap kağıdınızın başkalarınca görünmesine izin vermeyiniz ve başka adayların cevap kağıtlarına kesinlikle bakmayınız.

16- Sınav başladıktan sonraki zamanda salon başkanı, gözetmen ya da diğer adaylarla asla konuşmayınız. Yetkili kişilere soracağınız soruları sınav başlamadan önce sorunuz. Bilgisayar ortamında kopya analizi yapılacağından ikili ya da toplu kopya girişiminde bulunduğunuz anlaşıldığında sınavlarınız geçersiz sayılmaktadır.

17- Sorulara verdiğiniz cevapları sınav salonu dışına almanız yasaktır. Bu kurala uymayan adayların sınavları geçerli değildir.

18- Sınavınız bittiğinde cevap kağıdınızı ve soru kitapçığını sıranızın üzerinde kesinlikle bırakmayınız ve yetkililere teslim ediniz.

 

Bu haber 424 kez okundu.
GÜNCEL - 13:57 A A
BENZER HABERLER
Sizi Aramamızı İster misiniz ?
Sorun cevaplayalım.
1
Merhaba Size nasıl yardımcı ola bilirim ?