22° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SRC Harcı ATM’den Nasıl Yatırılır?

GÜNCEL - 17 Nisan 2021 15:07 A A

Artık herkes işini elektronik ortam da hızlıca halletmek, fuzuli zaman kayıplarından kaçınmak istiyor. Ya da artık kendimizi yormak istemiyoruz diye biliriz. Eskiden SRC harçları saatlerce banka önlerin de sıra beklemekle geçerdi şimdi ise SRC harcını ATM’lerden ya da interaktif bankacılık sistemi ile internetten rahatlıkla ödeye biliyorsunuz.

SRC Harç Ödeme Yolları

SRC harcınızı Ödeye bileceğiniz yollar;

  1. Bankadan vezneden ödemek; Halk Bank, Vakıf Bank, Ziraat Bankası. Sıra alınarak, banka memuruna SRC harcımı ödemek istiyorum demeniz ve  T.C. kimlik numaranızı vermeniz.
  2. ATM’den SRC harcı ödemek; Sadece Halk Bank ATM’lerinden gerçekleşen bir yöntem. İlk olarak fatura ödemeleri bölümüne girin, üniversite harçlarını seçin. Plaka no kısmına bulunduğunuz ilin plaka rakamını giriniz, daha sonra karayolları SRC seçin ve Son olarak da T.C. kimlik numaranızı yazın adınızı ve soyadınızı teyit edip harcınızı yatıra bilirsiniz.
  3. İnternet Bankacılığı; Bu işlemi sadece halk bank internet bankacılığından gerçekleştire bilirisiniz. Tabi bunun için Halk Bankasından hesabınız ve internet bankacılığı şifreleriniz olması gerekir.

Halk Bank SRC Ödemesi

Ticari araç sürücülerinin almakla yükümlü oldukları SRC belgesidir ama asıl ismi sürücü belgesi olarak geçer kısaltılması SRC olarak denir. Yeterlilik belgesi olan SRC belgesini almayı hak kazanan şoförlerin bu belgenin harcı olan 31 TL’yi yatırması gerekir. Yatırılmayan her harç SRC belgeniz hiç yokmuş gibi ceza yemenize sebep olur. Bu harcı yatırmak da artık günümüz de bir külfet haline geldi.

Psikoteknik raporu.

Vakıf Bank SRC Ödemesi

Genel anlamda Vakıf banktan muafiyet kapsamın da SRC belgesini almayı hak kazanmış kişiler harcı yatırır. SRC belgesini sınavla almayı hak eden kişiler ise Halk Bankasından harçlarını yatırmaları gerekiyor. Bu işlemi dediğimiz gibi Halk Bankası ATM’lerinden yada veznelerinden yada internet bankacılığından yapa bilirsiniz. Vakıfbank internet bankacılından yada her hangi bir bankanın internet bankacılığından SRC harcını yatıramazsınız.

Hizmet Türleri;

  • Ulaştırma Bakanlığı Mevzuat danışmanlığı.
  • A-B-C-D SINIFI Normal ehliyet türleri.
  • İş Makinası Ehliyet Türleri / G Ehliyet Türleri.
  • SRC-ODY-ÜDY Belgeleri.
  • Psikoteknik Belgesi.

İrtibat: 0(533)6293482 – 0(216)4669476

SRC Belgesin de hizmet verdiğimiz il ve ilçeler.

Ankara, Maltepe, Kartal, Pendik, Ataşehir, Bostancı, Beykoz, Çekmeköy, Sultanbeyliği, Sancaktepe, Şile, Şişli, Gebze, Tuzla, Ümraniye, Beykoz, Üsküdar, Arnavutköy, Beyoğlu, Samandıra, Sancaktepe, Mecidiyeköy.

BİZİ TERCİH ETMENİZ MENFAATİNİZ İCABIDIR…

[wpforms id=”1302″ description=”true”]

 

Bu haber 21429 kez okundu.
GÜNCEL - 15:07 A A
BENZER HABERLER
Sorun cevaplayalım.
1
Merhaba Size nasıl yardımcı ola bilirim ?
Sizi Aramamızı İster misiniz ?