23° Açık
  • EURO
  • DOLAR

SRC Belgesi Ne İşe Yarar

GÜNCEL - 14 Şubat 2021 23:36 A A

SRC Belgesi neye yarar? Bu soru birçok kişinin aklın dan geçiyordur. Ulaştırma bakanlığı tarafından çıkartılan bu belge AB uyum yasaları adı altın da ticari araç kullanan şoförlerin bulundurması gereken bir belge olduğunu hepimiz zaten biliyoruz. Ne işe yarar sorusuna gelince, hem firmanızın hem şoför olarak çalıştırdığınız elemanınızın ceza yemesine mani olur. Elemanınızın trafik de daha bilinci olmasını ve kuralları daha iyi bilmesine faydası olacağı kesindir. Personelinizin daha fazla dikkatli olmasına ve kuralları dahi iyi bilmesine faydası olacaktır çünkü kişi bu belgeyi alırken 32 saatlik bir eğitime tabi tutulur.

SRC Ne Faydası var?

Gene anlamda eğitim seviyesi düşük olan şoförlerimizin iyi bir eğitim alarak trafik de daha bilinci davranmasına sebep olacaktır. Bu eğitimler kişinin daha bilinçli olmasına, kurallara daha fazla uymasına olanak sağlayacaktır. Bu eğitimlerin içerisin de ilk yardım, coğrafya ve trafik kuralları mevcuttur. Bu eğitimler yeri geldiğin de hayat kurtarır. Eğitimlerin faydası kötü bir tecrübe yaşandığında anlaşılır. Eğitimli insan bilinçli hareket eder.

Şirket sermayeniz de bulunan araçlarınızın daha bilinçli insanların kullanmasını istemez misiniz? O zaman Şoförlerinize bu eğitimleri almasını sağlayın.

SRC Kimler Almalı?

Firmanız da bulundurduğunuz ticari araçları kim ya da kimler kullanıyorsa bu belgeyi mutlak almalıdır. Hem cezalara maruz kalmamak hem daha kaliteli personele sahip olmak için bu belgeyi elemanlarınıza aldırın. İster personel servisi çeksin ister ise yük taşıyan araçlarınızı kullansın her ticari aracınıza uygun SRC türleri vardır.

SRC Türleri

SRC1 Belgesi Uluslararası yolcu taşımacılığı yapan araçlarda SRC2 Belgesi ise yurt içerisin de yolcu taşımacılığın da ihtiyaç duyulan belgedir. Araç tipleri; Minibüs, Otobüs ve Taksi. Yani yolcu taşımacılığın da geçerli araçlar.

SRC3 Belgesi Uluslararası yük taşımacılığında SRC4 Belgesi ise yurt içi yük taşımacılığın da geçerli belgedir. Araç tipleri; Kamyonet, Kamyon ve Tır gibi malınızı taşınmasında kullanılan araç tipleridir.

SRC Belgesi hakkın da kapsamlı bir bilgi almak için sayfamızı ziyaret edin. SRC Belgesi

Hizmet Türleri;

  • Ulaştırma Bakanlığı Mevzuat danışmanlığı.
  • A-B-C-D SINIFI Normal ehliyet türleri.
  • İş Makinası Ehliyet Türleri / G Ehliyet Türleri.
  • SRC-ODY-ÜDY Belgeleri.
  • Psikoteknik Belgesi.

İrtibat: 0(533)6293482

SRC Belgesin de hizmet verdiğimiz il ve ilçeler.

Ankara, Maltepe, Kartal, Pendik, Ataşehir, Bostancı, Beykoz, Çekmeköy, Sultanbeyliği, Sancaktepe, Şile, Şişli, Gebze, Tuzla, Ümraniye, Beykoz, Üsküdar, Arnavutköy, Beyoğlu, Samandıra, Sancaktepe, Mecidiyeköy.

BİZİ TERCİH ETMENİZ MENFAATİNİZ İCABIDIR…

 

[wpforms id=”1302″ description=”true”]

 

Bu haber 2087 kez okundu.
GÜNCEL - 23:36 A A
BENZER HABERLER
Sorun cevaplayalım.
1
Merhaba Size nasıl yardımcı ola bilirim ?
Sizi Aramamızı İster misiniz ?