fbpx
17° Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 136
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 140

SRC Belgesi e-devletten Nasıl Alınır?

GÜNCEL - 13 Aralık 2020 12:50 A A

SRC Belgesinin e-devletten alına bilmesi için kişinin muafiyet kapsamın da SRC belgesini ala biliyor olması gerekmektedir. 

Artık e-devletten başvurular yapılıyor. SRC belgesini muafiyet kapsamın da alma hakkınız var ise e-devlet kapısından başvuru yapıp ala biliyorsunuz. Ankara’ya evrak göndermeye son, her şey elektronik ortam da ve beş dakika da yapıla biliniyor. Bilindiği gibi 25 Şubat 2003 tarihinden önce ehliyet almış kişiler muafiyet kapsamın da ehliyet türüne göre SRC1 SRC2 SRC3 SRC4 belgelerinden birine şartları sağlaması halin de temin ede biliyor. E-devlet kapısı vatandaşın birçok derdine derman olmaya devam ediyor. SRC Belgesi sayfamız.

E-devlet kapısından SRC Başvuru Nasıl Yapılır?

Ana sayfa da Kurumlar –> Ulaştırma Bakanlığı –> Muafiyetli SRC Belgesi Başvuru.

Kısmından ilerleyerek aşağıda görselde gösterilen doldurulması gereken yerleri eksiksiz ve istenilen şekilde doldurulup başvurunun yapılması gerekmektedir.

 Başvuru yapıldıktan sonra onay yazısı ekranda belirecek ve kişi vakıf banktan SRC harçlarını T.C. kimlik numarasını ibraz ederek ödeye bilecektir. 

Ehliyet Seri No uyuşmaması

 Kişinin ehliyeti eski tip ise bu uyuşmazlık söz konusu olur genel anlamda yeni ehliyet tiplerin de bu durum söz konusu olmamaktadır.  Bu yazının çıkması halin de yapılması gereken nufus müdürlüğün den ehliyetinizin seri numarasının güncellenmesidir. 

Uluslar arası SRC Başvurusu

SRC1 ve SRC3 Belgelerinin başvurularında kişinin mutlak kamyon yada otobüs kullanmak için sahip olunması gereken C ve D ehliyetlerinin 25 Şubat 2003 tarhinden önce almış olmaları gerekir. Otobüs kullanmak için alınan D türü ehliyeti alan kişi sadece SRC1 Belgesine başvura bilir. Aynı şekil de kamyon kullanmak için alınan C sınıfı ehliyetinin de SRC3 belgesine başvuru yapa bilinir.

Kişi SRC başvurusunu kendisi kendi e-devlet şifresi ile yapması en mantıklı olandır. Başvuru kolay ve hızlı bir şekil de yapıla bilinir, bu sebepten tanımadığınız birisinden bu konu da destek almanız gereksizdir. Hiç bilmiyorsanız bir yakınınızdan destek alınız. Takıldığınız nokta da biz size destek vere biliriz.

Takıldığınız nokta da Ekodan Danışmanlık Whatsapp Danışma ( 0(533)6293482 ) hattımızdan destek ala bilirsiniz.

İletişim; 0(216)4669476 Mail: info@ekodan.net www.ekodan.net / Ufuk Emre Kara

[wpforms id=”1302″ title=”true”]

Bu haber 1455 kez okundu.
GÜNCEL - 12:50 A A
BENZER HABERLER
Sorun cevaplayalım.
1
Merhaba Size nasıl yardımcı ola bilirim ?
Sizi Aramamızı İster misiniz ?