fbpx
28° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 136
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 140

SRC Belgesi Cezaları

GÜNCEL - 3 Ekim 2021 01:49 A A

SRC Belgesi Trafik Cezaları

Ulaştırma Bakanlığı tarafından AB uyum yasaları adı altın da çıkarılan bu belge şoförlerinizin mutlak sahip olması gereken mesleki belge türüdür. Olmaması halin de hem ruhsat sahibine hem de şoförüne var ise de firmanın yetkinlik belgesine ceza kesilmesine sebep oluyor. 2020 yılı içerisin de bir çok kolluk kuvvetlerinin denetimlerin de SRC Belgesi olmamasından çok sayı da ceza kesildiği biliniyor. Kullanılan aracın yetkinlik belgesi gerekip gerektirmediği o aracın hem yapısal özelliğine hemde kullanım amacına bakılıyor.

Her sene olduğu gibi bu senede denetimler okulların açılmasıyla birlikte arttı. Ve tabi her sene olduğu gibi bu sene de cezalara zam geldi. SRC Belgesi 2021 cezaları nedir? Hangi araçlar SRC Belgesi gerektirir? Ehliyet sınıfı SRC Belgesin de gerekli mi ? SRC Belgesi ceza itirazı nasıl yapılır? Kayıt yazısı SRC cezası yememe mani olur mu ? Trafik de SRC Belgesi cezaları kesiliyor  mu?

2021 SRC Belgesi Trafik Ceza Tutarları

  • Şoföre Kesilen Ceza; 468 TL
  • Ruhsat Sahibine Kesilen Ceza; 1181 TL
  • Yetkinlik Belgesine Kesilen Ceza; 490 TL

Toplam:2,139 TL

Trafik cezalarını kesildiği günden 15 gün içerisin de ödenmesi halin de bilindiği gibi %25 oranda indirime sebep oluyor. Eğer SRC Belgeniz yok ise bu bilginin de bir köşe de durması iyidir.

Kayıt yazısı SRC cezası yememe mani olur mu ?

Hiç bir kayıt yazısı eğer SRC Belgeniz yoksa ceza yememenize sebep olmaz. Bu sadece çeviren memurun biraz daha anlayışlı olmasına sebep olabilir.

Hangi araçlar SRC Belgesi gerektirir?

Tüzel kişilik üzerine kayıtlı tüm ticari araçlar mutlak, şahıs adına kayıtlı araçlar ise kullanım amacına göre ve yapısal özelliğine göre SRC cezası yemesine sebep olur. Kamyonet cinsi araçlar da camlı ve arkası koltuklu ise, bu aracı şahsi işleri ve ailesi için kullanıyorsa bulundurması gerekmez.

Trafik de SRC Belgesi cezaları kesiliyor  mu?

On seneyi aşkın tecrübemizle kesin söylemeliyim ki sıklıkla kesiliyor. Her ne kadar da bu konu da denk gelmediğinizi iddaa etseniz de, teçrube etmek istemezsiniz. Çünkü 2020 senesi boyunca Türkiye genelin de çok sıklıkta kesildi.

SRC Belgesi sayfası

[wpforms id=”1302″]

 

 

Bu haber 3173 kez okundu.
GÜNCEL - 01:49 A A
BENZER HABERLER
Sorun cevaplayalım.
1
Merhaba Size nasıl yardımcı ola bilirim ?
Sizi Aramamızı İster misiniz ?