fbpx
28° Parçalı az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 136
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 140

SRC Belgesi Başvuru

GÜNCEL - 2 Aralık 2020 23:31 A A

İlk olarak Ulaştırma Bakanlığın da yapılan SRC Belge sınavları şimdi Milli eğitim bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Ulaştırma bakanlığı AB uyum yasaları adı altında, şoförlere eğitim verilmesi amacı ile çıkarmıştır. Daha sonra sınavların takibi ve işlemlerin denetimi acısından Milli eğitim bakanlığına devredilmiştir. Bu iki bakanlık bu konu da birlikte çalışmaktadırlar. SRC Belgesine başvurularınızı istenen şartlara sahipseniz e-devletinizden değilseniz bakanlığın yetki verdiği eğitim kurumlarından yapa bilirsiniz.

SRC Belgesi Alım Şartları

Bu belgeye iki şekil de başvurunuzu yapa bilirsiniz. Birincisi muafiyet kapsamın da ikincisi ise eğitimli sınavlı. Muafiyet kapsamın da almanız için istenen şartları sağlamanız gerekir. Hangi türü almak istiyorsanız muafiyet kapsamından ala biliyor musunuz bence ilk ona bakınız. Genel anlamda herkesin bildiği gibi bu şart 25 Şubat 2003 den önce ehliyet almış olmak gerekir. Tabi SRC1 veya SRC3 istiyorsanız C veya D sınıfı ehliyetinizi bu tarihten önce alınması gerekir.

SRC Belgesine Nereden Başvuru Yapacağım?

Tabi ki bizden, Bulunduğunuz her ilin nüfus sayısına göre SRC eğitim merkezi açma hakkı verilmiştir. Bundan sebep bir çok ilde bu yetkiye sahip eğitim kurumları vardır. Burada önemli olan eğitim kurumun kalitesidir. Muafiyet kapsamın da değilseniz eğitim alıp sınava girme mecburiyetiniz var ise bunun için yetkili kurumlara ( Yani bize) başvuru yapmanız gerekir.

Belgenizi sorunsuz ve hızlı bir şekilde almak istiyorsanız tarafımızla irtibata geçiniz. Hangi belgeyi almanız gerekiyorsa verelim, sorunsuz yolculuk yapın. On seneyi aşkındır bu sektör de hizmet sunuyoruz. Uzman Eğitmen kadrosuna sahibiz. Nasıl alırım, kazana bilir miyim gibi sorunlarınızı çözelim. Size yardım edelim.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar

 • Biometrik Fotoğraf.
 • Ehliyet veya Kimlik fotokopisi.
 • Diploma Fotokopisi. (2008 senesinden sonra ki mezunlar e-devletten ala bilir)
 • Sabıka Kaydı.(E-devletten Alına bilinir)
 • HES Kodu.

 

İletişim: İstanbul Anadolu ve İstanbul Avrupa Yakasına hizmet verilmektedir.

Tel:0(216)4669476 Cep:0(533)6293482 Cep:0(544)6293482  mail: info@ekodan.net

Kurbağlıdere Cad. Süheyla Hanım İş Merkezi No:26/B Hasanpaşa – Kadıköy / İSTANBUL

Güven Mahallesi Posta Caddesi Özçelik İş Merkezi No:112 Kat 5/9 Kale Center AVM Karşısı Güngören / İSTANBUL

SRC Belgesi olay olmasın kolay olsun…

 

[wpforms id=”1302″ title=”true”]

Bu haber 901 kez okundu.
GÜNCEL - 23:31 A A
BENZER HABERLER
Sorun cevaplayalım.
1
Merhaba Size nasıl yardımcı ola bilirim ?
Sizi Aramamızı İster misiniz ?