fbpx
28° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 136
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 140

K1 Belgesi Tonaj

GÜNCEL - 16 Ekim 2019 19:09 A A

K1 Belgesi Tonaj

K1 belgesi alacak şahıslarda 30 Ton, Şirketlerde ise 110 ton azami yüklü ağırlık şartı aranmaktadır. Bu tonajı sağlayamayanlar k1 belgesini alamazlar.

K1 belgesi alındıktan sonra kayıtlı araçlarınızın kaza yapması, aracınızın yanması, hurdaya ayrılması veya başka bir sebepten ötürü iş göremez duruma gelmesi durumunda, bu durumu değişikliğin meydana geldiği tarihten itibaren 60 gün içerisinde tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir.

Yapılan bildirim sonrasında taşıtınız belgenizden düşülmüş olup, bu yönetmelikteki asgari kapasitenin altına düşülmesi durumunda; kapasite altına düşüldüğü tarihten itibaren, 90 gün içerisinde asgari kapasiteyi tekrar sağlayıp yetki belgenize ilave ettirmek zorundasınız. Aksi halde K belgeniz iptal olur.

Her yılın başında taşıtların yaşları sebebiyle asgari kapasitenizin düşmesi durumunda; 90 gün içersinde belgenize tonajı sağlayacak kapasitede araç eklemeniz gerekmektedir.

 

Bu haber 2153 kez okundu.
GÜNCEL - 19:09 A A
BENZER HABERLER
Sorun cevaplayalım.
1
Merhaba Size nasıl yardımcı ola bilirim ?
Sizi Aramamızı İster misiniz ?