fbpx
28° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 136
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 140

K1 Belgesi nedir

GÜNCEL - 16 Ekim 2019 19:06 A A

Nakliye işi yapan şahıs firmaları yada şirketlerin almakla yükümlü oldukları yetki belgesi türüdür. Bu belgeyi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı zorunlu tutmuştur. K1 belgesi olmadan taşıma yapmanın bedeli her yakalandığınızda 1.600 TL’dir.

K1 belgesi şartları ( Şirketler İçin )

K1 belgesi almak isteyen bir şirketin sağlaması gereken tonaj kanunun maddelerinde belirtilmiştir. Araçlarının azami yüklü ağırlıklarının toplamı 110 ton olmayan şirketler ( Tüzel kişilikler ) bu yetki belgesini alamazlar.

K1 belgesini alabilmek için 10.000 TL sermayenizin olması gerekmektedir.

Esnaf yada ticaret odasına kaydınızın bulunması gerekmektedir.

15.705 TL paranızın olması gerekir.

K1 Belgesini alırken ÜDY yada ODY belgesi olan bir kişiyi şirketinizde istihdam edeceğinize dair bir taahhütname imzalayacaksınız. Bu taahhütname de 6 ay içerisinde bu belgelerden en az birisine sahip olan kişiyi şirketinizde sigortalı olarak çalıştırmalısınız. Üdy ve Ody belgesi olmadan Ulaştırma Bakanlığındaki he işleminizde 670 TL para cezasına çarptırılacaksınız.

K1 belgesi şartları ( Şahıslar için )

K1 belgesi almak isteyen bir şahıs şirketi sahibinin sağlaması gereken tonaj kanunun maddelerinde belirtilmiştir. Araçlarının azami yüklü ağırlıklarının toplamı 30 ton olmayan şahıs şirketleri  bu yetki belgesini alamazlar.

K1 belgesini alabilmek için 10.000 TL sermayenizin olması gerekmektedir.

Esnaf yada ticaret odasına kaydınızın bulunması gerekmektedir.

Bu haber 1828 kez okundu.
GÜNCEL - 19:06 A A
BENZER HABERLER
Sorun cevaplayalım.
1
Merhaba Size nasıl yardımcı ola bilirim ?
Sizi Aramamızı İster misiniz ?