fbpx
28° Parçalı az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 136
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/ekodan.net/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 140

K Belgesi Yenileme Nasıl Yapılır?

GÜNCEL - 22 Mayıs 2021 19:07 A A

K Türü yetki belgelerinin hepsi Ulaştırma Bakanlığı tarafından yenilenir. Bakanlığın istediği evrak ve şartları yerine getirmeniz halin de yetki belgenizi bir beş yıl daha uzatır. Bunu için bakanlığın istediği formatta dilekçe doldurmanız ve bu dilekçeyi ıslak kaşe imza ile ibraz etmeniz gerekir. Bilindiği gibi bu yetki belgesinin üç çeşidi vardır. Her yetki belgesi için farklı evraklar ya da şartlar gereke bilir. Yetki belgenizin türüne göre başvuru yapmalısınız.

K1 Yenileme

Nakliye hizmeti sunan firmaların aldığı belge. Bu belgenin yenilemesini yaparken şirketinizin istenen ağırlık kapasitesinin altın da olmaması gerekli. Aynı zaman da ODY yetki belgesine sahip olunması sizi bu belgenin olmamasından kaynaklanan cezalardan kurtaracaktır. Şahıs firmaların da yirmi beş ton, tüzel kişilerde ( yani Limited ya da Aş gibi) elli ton basar ağırlık olması şarttır.

K1 Belgenizi yenilerken geriye dönük cezalarla karşılaşa bilirsiniz. Bunun sebebi daha önceden yapılmayan bildirimler ya da geç yapılan bildirimlerden dolayı kaynaklanan 5 uyarı cezası altın da kesilen 450 TL tutarında cezalardır.

K Belgesi

K Belgesi Alım şartları

Gerekli Evraklar

 1. İstenilen dilekçe.
 2. İmza Sirküsü.
 3. Araç Ruhsat fotokopileri.
 4. Vergi levha fotokopileri.

K2 Yenileme

Bu yetki belgesini yenilerken tonaj ya da ODY belgesi gibi şartlarla karşılaşmazsınız. Geriye dönük cezalar bu yetki belgesinde de çıka bilir. Her belgede olduğu gibi bu belgede, yetki belgesinin değeri üzerinden %5 hesaplanarak harç çıkar yenilenen araçlara da 99 TL kadar taşıt kartı yenileme harcı çıkacaktır. Yenilenmesi için ticari araçlarınızın muayene tarihleri kesinlikle geçmemiş olması gerekir.

Gerekli Evraklar

 1. İstenilen dilekçe.
 2. İmza Sirküsü.
 3. Araç Ruhsat Fotokopileri.
 4. Vergi Levha fotokopileri.

K3 Belgesi

Ev ve ofis taşımacılığın da geçerli yetki belgesi. K1 belgesinde olduğu gibi tonaj ve ODY Belgesi şartları vardır. Geriye dönük ceza çıkma durumu söz konusudur. Her belgede olduğu gibi kesinlikle araçlarınızın muayenesi olması gerekir.

Bütün yetki belgeleri hakkın da kapsamlı bilgi almak, sorunlarınıza çözüm bulmak, olası çıkacak masraflarınızdan daha önceden haberdar olmak için tarafımızla irtibata geçiniz.

En uygun şartlar da, çıkarlarınız göz önünde bulundurularak işlemlerinizi bir gün içerisin de bitiriyoruz.

K Belgesi hakkın da genel bilgi için Sayfamıza gidin.

İrtibat : 0216 466 9 476

[wpforms id=”1302″]

Bu haber 1366 kez okundu.
GÜNCEL - 19:07 A A
BENZER HABERLER
Sorun cevaplayalım.
1
Merhaba Size nasıl yardımcı ola bilirim ?
Sizi Aramamızı İster misiniz ?