nulled turkey
nulled
php script
nulled scripti
haber scripti
instagram scripti
asp script
wordpress tema
xenforo tema
mybb tema
nulled tema
opencart tema
webmaster
teknoloji forumu
anonim tr
anonim
anonimsin
soru cevap
anonim soru
tr anonim
Yükleniyor...

Src 2 Belgesi


Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı

Sürücü:Karayolunda motorlu bir aracı veya taşıtı sevk ve idare eden kişiye denir. SRC2 Mesleki Yeterlilik Belgesi:Yurtiçi yolcu taşımacılığı yapabilir.

SRC2 Mesleki Yeterlilik Belgesi ile kullanılabilen araçlar: Yurtiçi Otobüs, Minibüs, Midibüs, Taksi vb. yolcu taşıyan araçlar.

Yolcu Taşımacılığında çalışacak sürücülerin 63 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

SRC 2 Belgesi sahipleri Yurtiçinde Sürücü belgesinin yettiği tüm yolcu taşıma araçlarını kullanabilir.(Otobüs,Minibüs,Taksi vs.)


  Sınavsız Src belgesi alma şartını sağlayamayan kişilerin Src 2 belgesi almak için 4 günlük eğitime katılmaları gerekmektedir. Eğitimini tamamlayan sürücü Ulaştırma Bakanlığının 3 ayda bir düzenlemiş olduğu sınavda başarılı olmaları durumunda belgelerini alabilmektedirler. Src 2 belgesi almak için 26 yaşını doldurmak, 63 yaşından gün almama şartı aranmaktadır. Bununla beraber lise mezunu olunması gerekmektedir.

Src 1 belgesi eğitiminden farklı olarak; gümrük,tır ve kaçakçılık mevzuatı eğitimi Src 2 belgesi için verilen eğitimde yer alır.Src 1 belgesine sahip olan sürücüler Src 2 belgesi almış sayılmaktadırlar. Bu nedenle Src 1 belgesi sahiplerinin ayrıca SRC2 belgesi almalarına gerek görülmemiştir.