nulled turkey
nulled
php script
nulled scripti
haber scripti
instagram scripti
asp script
wordpress tema
xenforo tema
mybb tema
nulled tema
opencart tema
webmaster
teknoloji forumu
anonim tr
anonim
anonimsin
soru cevap
anonim soru
tr anonim
Yükleniyor...

Kadıköy ODY Belgesi


KADIKÖY ODY BELGELERİ

        ODY Belgesi yani açılımıyla Orta Düzey Yönetici belgesi olarak geçiyor. Genel anlamda Nakliye firmalarının, Turizmle uğraşıp Yolcu taşımacılığı yapan firmaların alması zorunlu olan bir belgedir. Bu belgeyi kiralamak maksatlı çıkaran kursiyerlerimiz de mevcuttur. Tavsiyemiz sağlam bir firma ile anlaşıp öyle belgenizin kullanılmasına müsaade etmeniz. 

ODY Belgesi Türleri;

ODY1 Belgesi: Uluslar Arası yolcu taşımacılığı.

ODY2 Belgesi: Yurt içi Yolcu taşımacılığı.

ODY3 Belgesi: Uluslar Arası yük taşımacılığı.

ODY4 Belgesi: Yurt içi Yük taşımacılığı.

ODY BELGESİ NASIL ALINIR?

        ODY Belgesi 2 şekil de alına bilinir. Biri eğitimli sınavlı diğeri ise muafiyet kapsamın da gerekli şartları sağladığı takdir de ala bilir. Muafiyet hakkına sahip kişilerin sadece 22 TL kadar bir harç masrafı olacaktır. Muafiyet kapsamında ODY ala bilirliğinizi öğrenmek için bizi arayın konuyu size daha anlaşılır bir şekilde anlatalım.

         ODY Belgesini Eğitimli alacak kişilerin en az ortaokul mezunu olması gerekir. Kişi ODY4 veya ODY2 Belgelerin de tarafımızdan 72 saatlik bir eğitim alır. Daha sonra İlçe Milli Eğitimin düzenlediği sınavlara katılarak 70 puan ve üstü derece almaları halinde belgeyi alma hakkı kazanır.

ODY BELGELİ ÇALIŞAN ZORUNLULUĞU

         Sektöründe hzimet verdiği iş alanına göre ODY türlerinden birine sahip çalışanını istihdam etme zorunlulugu vardır. Mevzuat da Yetki belgesi sahibi firmaların yükümlülüğü olarak geçer. Diyelim ki firmanız K1 belgesine sahip o zaman bu firmanın en az 1 ODY belgesine sahip bir kişiyi işyerinde çalıştırması zorunludur. Olamyan firmalar her ay düzenli bir şekilde 783 TL ceza öder. Yetki belgesini yeni almış firmalara 6 aylık bir ek süre verilir.