nulled turkey
nulled
php script
nulled scripti
haber scripti
instagram scripti
asp script
wordpress tema
xenforo tema
mybb tema
nulled tema
opencart tema
webmaster
teknoloji forumu
anonim tr
anonim
anonimsin
soru cevap
anonim soru
tr anonim
Yükleniyor...

K2 Belgesi


  K2 belgesi kimler almalıdır ?

K2 belgesi yurtiçinde, kendi adına ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş araçlarla, yalnızca kendi esas iştigal konusu ile alakalı eşya taşımacılığı yapacak ayrıca ticari amaçla taşımacılık yapmayacak, gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.K2 belgesinde tonaj şartı aranmamaktadır.HARÇ BEDELLERİ

Kamyonlar için uygulanan ücret 9.685 TL‘dir.
Kamyonetler için uygulanan ücret 968 TL'dir.
Araç başı alınacak harç bedeli 90 TL‘dir.

  • K2 yetki belgesi sahipleri yeni araç aldıklarında belgelerine ilave ettirmeli, araç sattıklarında belgelerinden düşürmelidirler.60 gün içerisinde düşürmediğiniz her araç için 450 TL para cezası uygulanır.
  • K2 belgesi için başvuranların, ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş en az 1 adet eşya taşımaya mahsus (kamyon ya da kamyonet) öz mal birim taşıta sahip olmaları gereklidir. Kamyonetlerle taşımacılık yapmak üzere başvuran kişilerin yetki belgesi ücretlerinde 31.12.2012 tarihine kadar % 85 indirim uygulanmaktadır. Bu şekilde yetki belgesi alanlar, yetki belgesi eki taşıt belgesine toplam yüklü ağırlığı 3500 kilogram’dan fazla olan ve eşya taşımak için imal edilmiş taşıt yada taşıtları kaydettirmek isterlerse;
  • K2 yetki belgesi geçerli tam ücreti üzerinden % 85 fark öderler.
  • K2 belgesine sahip firmaların şoförlerinden SRC3 / SRC4 türü mesleki yeterlilik belgesiyle, psikoteknik değerlendirme belgesine sahip olma şartı aranmaktadır.

K2 belgesi olmayan vergi mükellefleriyle, K2 belgesi olmayan araç sahiplerine denetimler esnasında Karayolu Taşıma Kanunu’nun 26/a bendine göre 1.144 TL’dir. Ekodan Danışmanlık olarak size bu hizmeti vermekten gurur duyarız. Hizmetimiz sadece İstanbul içini kapsamaktadır. .