nulled turkey
nulled
php script
nulled scripti
haber scripti
instagram scripti
asp script
wordpress tema
xenforo tema
mybb tema
nulled tema
opencart tema
webmaster
teknoloji forumu
anonim tr
anonim
anonimsin
soru cevap
anonim soru
tr anonim
Yükleniyor...

K1 Belgesi nedir


Nakliye işi yapan şahıs firmaları yada şirketlerin almakla yükümlü oldukları yetki belgesi türüdür. Bu belgeyi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı zorunlu tutmuştur. K1 belgesi olmadan taşıma yapmanın bedeli her yakalandığınızda 1.144 TL'dir.

K1 belgesi şartları ( Şirketler İçin )

mailK1 belgesi almak isteyen bir şirketin sağlaması gereken tonaj kanunun maddelerinde belirtilmiştir. Araçlarının azami yüklü ağırlıklarının toplamı 110 ton olmayan şirketler ( Tüzel kişilikler ) bu yetki belgesini alamazlar.

mailK1 belgesini alabilmek için 10.000 TL sermayenizin olması gerekmektedir.

mailEsnaf yada ticaret odasına kaydınızın bulunması gerekmektedir.

mail15.705 TL paranızın olması gerekir.

mailK1 Belgesini alırken ÜDY yada ODY belgesi olan bir kişiyi şirketinizde istihdam edeceğinize dair bir taahhütname imzalayacaksınız. Bu taahhütname de 6 ay içerisinde bu belgelerden en az birisine sahip olan kişiyi şirketinizde sigortalı olarak çalıştırmalısınız. Üdy ve Ody belgesi olmadan Ulaştırma Bakanlığındaki he işleminizde 670 TL para cezasına çarptırılacaksınız.

K1 belgesi şartları ( Şahıslar için )

 mail K1 belgesi almak isteyen bir şahıs şirketi sahibinin sağlaması gereken tonaj kanunun maddelerinde belirtilmiştir. Araçlarının azami yüklü ağırlıklarının toplamı 30 ton olmayan şahıs şirketleri  bu yetki belgesini alamazlar.

mailK1 belgesini alabilmek için 10.000 TL sermayenizin olması gerekmektedir.

mailEsnaf yada ticaret odasına kaydınızın bulunması gerekmektedir.