nulled turkey
nulled
php script
nulled scripti
haber scripti
instagram scripti
asp script
wordpress tema
xenforo tema
mybb tema
nulled tema
opencart tema
webmaster
teknoloji forumu
anonim tr
anonim
anonimsin
soru cevap
anonim soru
tr anonim
Yükleniyor...

İş Sağlığı ve Güvenliği

OSGB NEDİR ?

OSGB açılımı ortak sağlık ve güvenlik birimi olarak geçer. İş hayatımız da karşılaşa bileceğimiz kazaları minimize etmeye çalışan bir yasa tasarısıdır. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik bakanlığınca çıkarılan bu yasa 6331 sayılı Sağlığı ve güvenliğiKanunu kapsamına girer. İşveren ve çalışan arasın da oluşa bilecek davalar bu kapsama girer. Hayatımızın her anında bu tarz şeylere maruz kala biliriz. Bilinçli bir toplum yaratmak ve kişilerin haklarını bu platformda savuna biliyor olması yasanın önemini çok artırıyor.

OSGB hizmetini kimler vere bilir ?

Bakanlıkça bu hizmeti vermeye yetkilendirilmiş kurumlar tarafından verilir. Bu kurumlar gerekli personel yapı ve fiziki şartlar sahip kurumlardır. İşyeri hekimi ve yardımcısıyla beraber İş güvenliği uzmanı bulunur. Daha bu kapsam da çok ayrıntılı bir yapıya sahiptir. 

Bir mecburiyet olarak karşımıza çıkan bu yasa toplumsal yaşantımız da büyük fayda sağlayacaktır.  İşyerlerin iş yapısına göre çok Tehlikeli, Tehlikeli ve Az Tehlikeli olarak üç sınıfa ayırmaktadır. Her sınıfa ayrı uzman sınıfı bakar bu uzmanlar C sınıfı B sınıfı A sınıfı iş güvenliği uzmanlarıdır.